Deltag i undersøgelse: Hvad er dine erfaringer med AULA?

AULA har nu været i anvendelse i godt et års tid på de fleste skoler. I Skolelederforeningen ønsker vi en landsdækkende temperaturmåling på, hvordan det går med brugen af AULA og en afdækning af de udfordringer, som der måtte være. Undersøgelsen er kun for medlemmer af Skolelederforeningen.

Derfor beder vi nu Skolelederforeningens medlemmer om at besvare en kort undersøgelse.

Baggrunden for undersøgelsen er, at det rundt omkring i foreningens tværkommunale formandsnetværk igennem den seneste tid har været drøftet, hvordan AULA fungerer – og her bliver der peget på udfordringer.

Vi vil derfor bruge undersøgelsens resultater til en målrettet dialog med bl.a. KL og Kombit om de fælles udfordringer, som I møder som daglige brugere.

Vi håber, at du som medlem af foreningen vil tage dig tid til at svare på vores undersøgelse. Besvarelsen tager ca. fem minutter.

På forhånd tak for din deltagelse.

Bemærk, at deadline for besvarelse er mandag d. 16. nov.

Bemærk, at undersøgelsen kun er for medlemmer af Skolelederforeningen.

Deltag i undersøgelsen her 

Illustration: Colourbox.dk